Jak długo trwa podstawowy kurs języka hiszpańskiego?

Kurs języka hiszpańskiego Kraków

Rozpoczynając kurs językowy, każdy zastanawia się, ile czasu zajmie mu opanowanie podstaw języka, które umożliwią w miarę swobodne komunikowanie się. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo zróżnicowana i zależna od wielu czynników. W przypadku języka hiszpańskiego można jednak podać pewne widełki, gdyż dla Polaków nie jest to trudny język. Podstawowy kurs języka hiszpańskiego w Krakowie może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Wszystko jest zależne od intensywności nauki. Jeśli chodzi o kursy kilkutygodniowe, to dotyczą ona bardzo intensywnych formatów nauki, które zakładają pracę z językiem nawet przez dwadzieścia lub trzydzieści godzin tygodniowo. Są to kursy dedykowane dla osób, które muszą szybko opanować podstawy języka, przykład przed wyjazdem w delegację lub wyprowadzką do kraju hiszpańskojęzycznego.

Ile trwa standardowy kurs języka hiszpańskiego w Krakowie?

Poza takimi specyficznymi kursami są także standardowe wersje, które zazwyczaj trwają około kilku miesięcy. Biorąc pod uwagę, że zajęcia odbywają się od dwóch do trzech razy w tygodniu, a także zakładają określoną ilość pracy indywidualnej, którą uczniowie muszą wykonać, kilka miesięcy wystarczy, by opanować podstawy języka hiszpańskiego. Po takim kursie języka hiszpańskiego w Krakowie trudno nauczyć się od razu płynnie i poprawnie gramatycznie mówić, ale z pewnością wystarczy, by komunikować się w miarę swobodnie, a także znać podstawowe struktury gramatyczne, których używa się na co dzień.

Specjaliści od nauki języków obcych twierdzą, że aby opanować język hiszpański na poziomie podstawowym, wystarczy od dwustu do czterystu godzin nauki. Chcąc zaś opanować go na poziomie zaawansowanym, choć jeszcze nie całkowicie biegłym trzeba poświęcić na naukę od pięciuset do sześciuset godzin. Oczywiście muszą one zostać spędzone pod znakiem efektywnej nauki, która jest zaplanowana i przemyślana w kontekście ciągłego robienia postępów w zakresie słownictwa, gramatyki, a także rozumienia ze słuchu i mówienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *