Popularność języka włoskiego na świecie

Kurs włoskiego Kraków

Wybierając się na kurs włoskiego w Krakowie, warto wcześniej zapoznać się z podstawowymi faktami dotyczącymi tego języka. W Polsce nie jest to język, który jest zbyt popularny, a w szkołach relatywnie mało osób uczęszcza na zajęcia z tego języka. Przeważnie nie jest on wcale dostępny, a nawet na uczelniach wyższych jest rzadko spotykany. Zapewne jest to spowodowane faktem, że włoski nie należy do najpopularniejszych języków na świecie, jednak z pewnością jest dość licznie używany i godny uwagi. Język włoski jest określony, jako język urzędowy dla czterech krajów europejskich, takich jak Włochy, Watykan, San Marino i Szwajcaria. Jest też jednym z podstawowych języków w kilku regionach znajdujących się na terytorium innych krajów. Po włosku mówi na świecie od osiemdziesięciu do stu dwudziestu milionów ludzi.

W samych Włoszech jest to około sześćdziesięciu milionów. Reszta dotyczy innych krajów, w których jest to język urzędowy, ale także krajów, które są byłymi koloniami włoskimi, takich jak Somalia, Albania, Erytrea, Etiopia, czy Libia. W wielu krajach język włoski ma status oficjalnego ze względu na obecność dużej ilości włoskich imigrantów. Włoski można spotkać powszechnie w krajach Ameryki południowej, takich jak Brazylia, Wenezuela i Paragwaj, a także w Kanadzie, USA, czy Australii, w których liczba osób mówiących po włosku jest liczona w milionach.

Czy warto iść na kurs języka włoskiego w Krakowie?

Biorąc pod uwagę powyższe dane osoby, które planują podróżować po świecie, powinny zainteresować się opanowaniem przynajmniej podstaw języka włoskiego. Jak widać, jest on popularny w wielu krajach świata, więc wbrew pozorom nie przyda się jedynie osobom, które wyjeżdżają od czasu do czasu na narty do Włoch. Przyda się także osobom planującym podróż do obydwu Ameryk, a także osobom, które chcą zwiedzić niektóre kraje Afryki. Sam język należy do języków romańskich, więc opanowanie jego podstaw nie powinno stanowić dla Polaka większego problemu, co można sprawdzić, uczęszczając na kurs włoskiego w Krakowie dla początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *