Jak długo trwa podstawowy kurs języka francuskiego?

Kurs francuskiego Kraków

Początkujący adepci języka francuskiego często mają na początku pewien problem z płynnym wdrożeniem się w studiowanie tego języka. Udając się na kurs francuskiego w Krakowie, często można mieć wrażenie, że jest to bardzo trudny język, którego opanowanie zajmuje wiele lat. Znaczna część kursantów jest przytłoczona już na samym początku do tego stopnia, że rezygnuje zaledwie po kilku zajęciach. Jest to jednak bardzo duży błąd, gdyż język francuski wcale nie jest tak trudny, jakim wydaje się być na samym początku. Największym problemem w przełamaniu się jest duża trudność w rozumieniu ze słuchu oraz poprawnej wymowie, która wymaga wprawy.

Język francuski, a specyficzna wymowa

Dla Polaków uczących się tego języka akcent z którym mówią rodowici Francuzi, jest niezwykle trudny do opanowania. Związane jest to ze specyficznymi nawykami aparatu mowy, które trzeba po prostu wyćwiczyć i opanować, co może zdarzyć się dopiero po nabraniu odpowiednio dużego doświadczenia. Podstawowy kurs francuskiego w Krakowie powinien więc trwać co najmniej kilka miesięcy, aby można było mówić o tym, że dana osoba przeszła przez pierwszy etap nauki. Po osłuchaniu się z językiem oraz pierwszych próbach mówienia nauka zaczyna być o wiele łatwiejsza. Poza samym mówieniem, rozumienie ze słuchu także jest bardzo trudne do opanowania na początku, jednak po pierwszych etapach zaczyna być instynktowne. Osoby, które przetrwały kilka miesięcy nauki twierdzą, że rozumienie ze słuchu audycji radiowych lub filmów przestało sprawiać im kłopoty, co sprawia, że najważniejszą rada dla osób początkujących jest to, aby dały sobie przynajmniej rok na opanowanie podstaw języka.

Podstawowe kursy francuskiego w Krakowie zazwyczaj uwzględniają od jednej do czterech lekcji w tygodniu, jednak trzeba pamiętać, że aby opanować taki język na przyzwoitym poziomie, trzeba tez pracować samodzielnie. Specjaliści zalecają przynajmniej trzydzieści minut dziennie, ale powtarzane konsekwentnie dzień w dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *